• Pn - Pt : 8:00 do 15:30
  • So - Ni : nieczynne

6 kwietnia - Światowy Dzień Sportu

6 kwietnia - Światowy Dzień Sportu

6 kwietnia - Światowy Dzień Sportu 6 kwi

Światowy Dzień Sportu to święto osób, które preferują aktywny tryb życia.

Został zatwierdzony 23 sierpnia 2013 roku. Święto zostało ogłoszone przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych na cześć otwarcia nowożytnych Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Pierwsze igrzyska miały miejsce w 1896 roku. Dzień obchodzony jest każdego roku w dniu 6 kwietnia.

Poprawną nazwą Dnia Sportu jest: Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju. Obchodzenie święta ma na celu podkreślenie roli i potencjału sportu jeśli chodzi o przestrzeganie praw człowieka oraz solidarności na świecie.

Święto ludzi związanych ze sportem obchodzone jest we wszystkich krajach zrzeszonych w ONZ.

 

Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?

class PILNE! opieka od 31.07.2020

Pani mieszka sama w mieszkaniu w małej miejscowości pod Monachium. Ma zdiagnozowaną demencję i inkontynencję oraz problemy z sercem. Porusza się samodzielnie, ale czasami potrzebuje pomocy przy chodzeniu. Seniorka potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach tj. mycie, ubieranie i rozbieranie się. Przyznane Pflegegrad 2.

Zobacz ofertę
class opieka od 21.07.2020

Pani mieszka w domu w miejscowości Karlsfeld (85757). Seniorka ma przyznane Pflegegrad 2. Pani ma duże problemy z mobilnością. Porusza się na wózku inwalidzkim. Podopieczna potrzebuje całkowitej pomocy przy wstawaniu i kładzeniu się do łóżka. Pani wymaga pomocy przy codziennych czynnościach tj. mycie, ubieranie i rozbieranie się, przyjmowanie leków. Podopieczna ma problemy z widzeniem, inkontynencję i problemy z ciśnieniem.

Zobacz ofertę
class PILNE! opieka od 01.07.2020

Pan mieszka sam w domu jednorodzinnym. Senior ma zdiagnozowanego Parkinsona w wyniku, którego został uszkodzony system mowy. Podopieczny porozumiewa się jedynie dźwiękami, bądź wyuczonymi słowami. Ma przyznane Pflegegrad 4. Jest osobą inkontynencyjną. Porusza się tylko i wyłącznie na wózku inwalidzkim. W domu znajduje się specjalistyczne łóżko dla chorych, wózek inwalidzki, Treppenlift i krzesełko do kąpania. Podopieczny potrzebuje całkowitej pomocy przy myciu, ubieraniu i rozbieraniu się, jedzniu oraz przyjmowaniu leków.

Zobacz ofertę