• Pn - Pt : 8:00 do 15:30
  • So - Ni : nieczynne

Jak szybko i skutecznie uczyć się niemieckiego?

Jak szybko i skutecznie uczyć się niemieckiego?

Nie od dziś wiadomo, że każdy z nas jest inny, każdy ma swój pomysł na siebie, dlatego też każdy potrzebuje „swojej” metody na naukę języka obcego i oczekuje, że będzie ona skuteczna. Nie należy się zmuszać do sposobów narzuconych przez innych, które kompletnie nie wchodzą nam do głowy i nie sprawdzają się w praktyce.

Jak szybko i skutecznie uczyć się niemieckiego? 14 wrz

Jest wiele osób chcących wyjechać do Niemiec w sprawie pracy, mając duże doświadczenie, niestety z powodu braku znajomości języka, rezygnują. Jeśli właśnie Ty masz taki sam problem, to jesteś we właściwym miejscu, by dowiedzieć się o najlepszych metodach nauki niemieckiego, aby wybrać ten najwłaściwszy dla Ciebie!

Podręczniki tematyczne

Świetnym rozwiązaniem dla osób, które przygotowują się do pracy w Niemczech jako opiekun osób starszych, jest zakup podręcznika skierowanego właśnie do takiej grupy. Istnieje bardzo dużo książek tego typu dostosowanych do każdego pod względem poziomu językowego. Warto też zwrócić uwagę, by do podręcznika były dołączone nagrania i ćwiczenia, ponieważ łatwiej jest wtedy zapamiętać to czego się uczymy. 

Rozmówki, fiszki

Taki sposób nie jest zbyt dobry dla osób mających zamiar nauczyć się dobrze języka niemieckiego, jest to jedynie pomoc na początku drogi, a raczej są praktyczne przy krótkich wyjazdach do Niemiec, by „jakoś” porozumieć się z otoczeniem. Tak samo jest z tzw. fiszkami, są to co najwyżej małe pomoce do standardowych podręczników czy kursów językowych. Jeśli zależy Ci bardzo na pracy opiekun osób starszych w Niemczech, postaw lepiej na coś więcej niż tylko pomocnicze przybory.

Specjalne kursy niemieckiego

Kandydatom do pracy w opiece nad osobami starszymi poleca się specjalne kursy przygotowane dla takich osób. Zawierają one przede wszystkim słówka i wyrażenia potrzebne w tego typu pracy. Można poznać przykładowe dialogi między podopiecznym, a jego opiekunem, niemieckie zwyczaje w codziennym życiu.

Myśli po niemiecku

Dobrym utrwaleniem języka jest także myślenie od czasu do czasu po niemiecku. Możesz więc wymyślać w głowie różne zdania, które skierowałbyś do osoby starszej.. oczywiście w języku niemieckim! W razie problemów zawsze możesz zapisać wyraz i sprawdzić go w słowniku.

Nauka z przyjemnością 

Samo podejście do nauki języka niemieckiego powinno być przede wszystkim przyjemne, bo przecież uczysz się go, by obcować na co dzień z podopiecznymi, dlatego nauka niemieckiego jest do tego niezbędna. Bardzo przyjemnym sposobem jest oglądnie telewizji; seriali, filmów w języku niemieckim. Warto oglądać zwłaszcza bajki po niemiecku, które są przecież skierowane do najmłodszych widzów, a więc są w języku bardzo prostym, byś i Ty go zrozumiał! Śpiewaj piosenki po niemiecku i tłumacz teksty w tym języku na polski, i odwrotnie. Trudniejsze słowa można zapisywać na kolorowych karteczkach, w widocznym miejscu by lepiej je zapamiętać.

Im szybciej zaczniesz uczyć się języka niemieckiego, tym szybciej go opanujesz i będziesz mieć większą szansę na zdobycie pracy za granicą. Nie czekaj dłużej, tylko dopasuj najlepszą metodę nauki do siebie i ciesz się ulubioną pracą przy swoich podopiecznych, którzy też na Ciebie czekają!  

 

Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?

class PILNE! opieka od 15.12.2020

Pani mieszka sama z mężem w domu jednorodzinym w miejscowości pod Monachium. Ma przyznane Pflegegrad 3. Seniorka porusza się za pomocą rollatora. Podopieczna ma problemy z sercem, jest osobą inkontynencyjną, ma poblemy z widzeniem. Potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach tj. mycie, ubieranie i rozbieranie się. i jedzeniu.

Zobacz ofertę
class PILNE! opieka od 15.12.2020

Seniorka mieszka sama w domu jednordzinnym w Miesbach. Pani porusza się samodzielnie. Nie potrzebuje pomocy przy wstawaniu i kładzeniu się do łóżka. Seniorka ma zdiagnozowane początki demencji i problemy z sercem. Ma zdiagnozowaną allergię (Kontrastmittel). Pani potrzebuje pomocy przy myciu, ubieraniu i rozbieraniu się. Trzeba kontrolować przyjmowanie leków (przypominanie). Ważne jest by jak możliwie najwięcej czynności Podopieczna wykonywała samodzielnie. Podopieczna lubi wychodzić na spacery.

Zobacz ofertę
class opieka od 21.12.2020

Mieszka sama we własnym mieszkaniu. Porusza się samodzielnie, ma zdiagnozowane początki demencji oraz raka piersi jest umysłowo sprawna, lubi wspominać swoje historie, jest bardzo miła. Wstaje o 7 rano, przychodzi Pan któy zakłada jej pończochy kompresyjne, do ubikacji idzie sobie sama, nie ma potrzeby wstawać w nocy, trzeba zrobić śniadanie, zjeść z nią, potem jest toaleta poranna i ona odbywa się w łózku, trzeba pomóc się jej umyć, babcia się sama rozbierze, nosi pieluchomajki, ale one są zabiezpieczające.Potem ogląda sobie telewizję, na 12 trzeba zrobić obiad, po obiedzie Pani sobie śpi do 15 - 16, nie jest wybredna, wszystko zje, nie lubi tylko jogurtów, lubi ciasto i herbatę popołudniu, o 18 je kolację, co drugi dzień jest kąpiel w łazience, która jest przystosowana do potrzeb babci, nie trzeba jej dźwigać, lubi rozmawiać, nie wymaga jednak żeby cały czas przy niej siedzieć, chodzi spać o 22. Do kotaktu jest syn, Musi być osoba z dobrym językiem niemieckim, bo trzeba z babcią isć do lekarza, do apteki, zamówić taksówkę, Nie potrzebne prawo jazdy ponieważ podopieczna nie ma samochodu, zamawiana jest taksówka

Zobacz ofertę