• Pn - Pt : 8:00 do 15:30
  • So - Ni : nieczynne

Jak zdobyć doświadczenie?

Jak zdobyć doświadczenie jako opiekun osób starszych?

Zastanawiasz się nad pracą opiekuna osób starszych w Niemczech, ale nie masz doświadczenia na takim stanowisku?

Jak zdobyć doświadczenie? 28 wrz

Wiele osób z tego powodu rezygnuje ze swoich planów, mimo iż posiada znajomość języka niemieckiego. Często obawiamy się, że to nie wystarczy i nie poradzimy sobie w takiej pracy. Na szczęście istnieje rozwiązanie owego problemu!

Rodzina to źródło cennego doświadczenia w pracy z osobą starszą

Osoby chętne do wyjazdu do Niemiec w sprawie pracy opiekuna osób starszych często uważają, że opieka nad starszym członkiem swojej rodziny nie jest brana pod uwagę przy rekrutacji. Otóż jest to wielki błąd, ponieważ takie doświadczenie, które zdobywa się w rodzinie jest bardzo ważne i cenne. Jest to już duży krok, który ułatwia zdobycie pracy w tym zawodzie.

Sąsiedztwo

Warto też rozglądnąć się dookoła, popytać znajomych czy sąsiadów, czy nie potrzebują wsparcia przy opiece nad starszym, zchorowanym człowiekiem. Może akurat blisko Twojego domu, mieszka osoba, która chce Twojej opieki i pielęgnacji, czy choćby zrobienia podstawowych zakupów lub leków. W ten oto niewymagający sposób już można zdobyć doświadczenie w pracy z osobą starszą. Spróbuj od czegoś łatwego!

DPS

Doświadczenie można także zdobyć podczas odbywania praktyk w Domach Pomocy Społecznej czy w szpitalach. Można również zapisać się na płatne staże, które nie dość, że nauczą Cię jak należy zajmować się osobami starszymi, niepełnosprawnymi, przygotują jak zachowywać się w różnych, trudnych sytuacjach, to zaoferują odpowiednie wynagrodzenie.

Kursy pozwalające zdobyć umiejętności niezbędne w opiece nad osobą starszą

Istnieją także kursy podnoszące kwalifikacje, np. Opiekun medyczny, Opiekun osoby niepełnosprawnej lub kurs pierwszej pomocy. Zazwyczaj takie kursy trwają dość krótko, są nawet takie jednodniowe. Można zdobyć tu nie tylko wiedzę praktyczną, ale także możliwość uczestniczenia na praktykach, na których oprócz tego, że już wiemy co oznacza zawód opiekuna osoby starszej, to możemy w pełni być świadkami jak wygląda taka praca w realu.

Kandydaci, którzy mają doświadczenie w opiece nad osobą starszą i posiadają odpowiednie wykształcenie medyczne z pewnością nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy, gdyż właśnie na takie osoby czekamy, my rekrutujący, jak i podopieczni, bo to właśnie z myślą o nich wybieramy tak istotne cechy i umiejętności opiekuna w Niemczech.

Zastanawiasz się nad podjęciem tego typu zatrudnienia? Sprawdź nasze oferty pracy w Niemczech.

Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?