• Pn - Pt : 8:30 do 15:30
  • So - Ni : nieczynne

Jak zdobyć doświadczenie?

Jak zdobyć doświadczenie jako opiekun osób starszych?

Zastanawiasz się nad pracą opiekuna osób starszych w Niemczech, ale nie masz doświadczenia na takim stanowisku?

Jak zdobyć doświadczenie? 28 wrz

Wiele osób z tego powodu rezygnuje ze swoich planów, mimo iż posiada znajomość języka niemieckiego. Często obawiamy się, że to nie wystarczy i nie poradzimy sobie w takiej pracy. Na szczęście istnieje rozwiązanie owego problemu!

RODZINA

Osoby chętne do wyjazdu do Niemiec w sprawie pracy opiekuna osób starszych często uważają, że opieka nad starszym członkiem swojej rodziny nie jest brane pod uwagę przy rekrutacji. Otóż jest to wielki błąd, ponieważ takie doświadczenie, które zdobywa się w rodzinie jest bardzo ważne i cenne. Jest to już duży krok, który ułatwia zdobycie pracy w tym zawodzie.

SĄSIEDZTWO

Warto też rozglądnąć się dookoła, popytać znajomych czy sąsiadów, czy nie potrzebują wsparcia przy opiece nad starszym, zchorowanym człowiekiem. Może akurat blisko Twojego domu, mieszka osoba, która chce Twojej opieki i pielęgnacji, czy choćby zrobienia podstawowych zakupów lub leków. W ten oto niewymagający sposób już można zdobyć doświadczenie. Spróbuj od czegoś łatwego!

DPS

Doświadczenie można także zdobyć podczas odbywania praktyk w Domach Pomocy Społecznej czy w szpitalach. Można również zapisać się na płatne staże, które nie dość, że nauczą Cię jak należy zajmować się osobami starszymi, niepełnosprawnymi, przygotują jak zachowywać się w różnych, trudnych sytuacjach, to zaoferują odpowiednie wynagrodzenie.

KURSY

Istnieją także kursy podnoszące kwalifikacje, np. Opiekun medyczny, Opiekun osoby niepełnosprawnej lub kurs pierwszej pomocy. Zazwyczaj takie kursy trwają dość krótko, są nawet takie jednodniowe. Można zdobyć tu nie tylko wiedzę praktyczną, ale także możliwość uczestniczenia na praktykach, na których oprócz tego, że już wiemy co oznacza zawód opiekuna osoby starszej, to możemy w pełni być świadkami jak wygląda taka praca w realu.

Kandydaci, którzy mają doświadczenie i posiadają odpowiednie wykształcenie medyczne z pewnością nie będą miały problemu ze znalezieniem pracy, gdyż właśnie na takie osoby czekamy, my rekrutujący, jak i podopieczni, bo to właśnie z myślą o nich wybieramy tak istotne cechy i umiejętności opiekuna w Niemczech.

Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?

class opieka od 10.01.2019

Seniorka mieszka sama w domu w Monachium. Pani ma zdiagnozowane problemy z sercem i ciśnienem. Jest osobą mobilną. Nie potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach typu mycie czy ubieranie. Te czynności wykonuje samodzielnie. Pani jest osobą aktywną, lubi chodzić do teatru, kawiarni, spotykać się z przyjaciółmi, wychodzić na spacery.

Zobacz ofertę
class PILNE! opieka od 15.01.2019

Podopieczny mieszka z żoną (która nie wymaga opieki) w domu wielorodzinnym w małym mieście. Pan oprócz dolegliwości związnych z wiekiem starczym ma zdiagnozowaną cukrzycę insulinową. Podopieczny 20.06.2016 roku po upadku w domu, przebywał w szpitalu na leczeniu. W szpitalu podopieczny miał lekki wylew do mózgu, utworzył się krwiak, który zniknął po paru dniach.. Podpieczny porusza się na wózku inwlaidzkim bądź za pomocą rollatora. Po schodach nie chdzi. Potrzebuje pomocy przy kładzeniu się do łóżka, ubieraniu rozbieraniu się i myciu.

Zobacz ofertę
class opieka od 10.01.2019

Pani mieszka z mężem w domu jednorodzinnym. Seniorka ma przyznane Pflegegrad 4. Podopieczna porusza się za pomocą rollatra lub wózka inwalidzkiego. Występują u niej problemy ze słyszeniem i widzeniem. Pani jest po wylewie, ma problemy z ciśnieniem, jest allergikiem (papryka i orzechy) i ma cukrzycę. Dla podopiecznej obiad jest przywożony ze szpitala, natomiast śniadanie i kolację należy przygotować w domu. Podopieczna stara się dużo rzeczy robić samodzielnie, ale np. jest potrzebna pomoc przy myciu lewej strony ciała, kąpieli czy zakraplaniu oczu. Mąż podopiecznej ogólnie jest osobą samodzielną, jednak potrzebuje pomocy przy zakładaniu skarpet i kremowaniu nóg. Opiekunka powinna przy pomocy męża podopiecznej umieć włożyć do bagaznika elektryczny wózek inwalidzki Seniorki.

Zobacz ofertę