• Pn - Pt : 8:30 do 15:30
  • So - Ni : nieczynne

Jaki jest koszt życia w Niemczech?

Jaki jest koszt życia w Niemczech?

Polacy często decydują się na wyjazd za granicę, jednak najchętniej wybieranym miejscem docelowym są Niemcy.

Jaki jest koszt życia w Niemczech? 14 wrz

Kobiety, jak i mężczyźni podejmują  pracę opiekunów nad osobami starszymi. Warto poznać nie tylko wysokość zarobków owego zawodu, ale także dowiedzieć się jak wygląda i ile kosztuje życie na co dzień u naszych sąsiadów. 

Wynagrodzenie

Praca w charakterze opiekuna osób starszych w Niemczech, może być jak najbardziej opłacalnym zawodem. Wynagrodzenie zaczyna się od kwoty 1200 euro na rękę za miesiąc. Dodatkowo można liczyć na bezpłatny przejazd z Polski, gdyż jest on fundowany przez firmę Worknow. Należy dodać, iż bardzo często, mieszkanie i wyżywienie jest także finansowane. Dlatego otrzymywane wynagrodzenie jest zazwyczaj czystym zarobkiem, bez dodatkowych opłat, do którego jeszcze można dostać dodatkowe premie. Im więcej doświadczenia i umiejętności, takie jak np. kurs pierwszej pomocy, tym można liczyć na większą pensję.

Ceny w Niemczech

Oczywiście jak wszędzie, ceny produktów mogą się różnić w zależności od marży narzucanej przez konkretne sklepy, od jakości asortymentu, a nawet od tego czy znajdujemy się w zachodnich lub wschodnich Niemczech. W jednych marketach ceny są wyższe, a w innych można liczyć na mniej kosztowne zakupy.  Warto jednak, mniej więcej oszacować, jak wygląda życie w Niemczech, biorąc pod uwagę stronę finansową. Poniżej przedstawimy podstawowe produkty, w przybliżonych cenach. Oczywiście podanych w EURO.

  1. Chleb – 1,99
  2. Mleko - 0,70 / 1l                                                                                          
  3. Ziemniaki – 1,50 / 1kg
  4. Pierś z kurczaka – 6,00 / 1kg
  5. Ser żółty  – 1,99 / 500g
  6. Pomidory – 2,99 / kg
  7. Cukier – 0.69 / kg
  8. Mąka  – 0.39 / kg
  9. Woda niegazowana – 0.39 /1,5l 
  10. Masło – 1,99 / 250 g
  11. Papierosy – 6,00 / paczka
  12. Jajka – 1,50 / 10 sztuk
  13. Olej – 0.99 / 1l
  14. Kawa mielona -5,00 / 500g 

Życie w Niemczech wbrew pozorom nie jest takie tanie. Nie chodzi tu tylko o zakupy standardowych produktów jedzeniowych, ale przecież trzeba brać pod uwagę opłaty za czynsz, prąd, gaz czy media. Nie podaliśmy tu jak wygląda wysokość podstawowych rachunków za dom, gdyż to zależy i od ilości mieszkańców, a także od wielkości całego domu. Tym bardziej praca w opiece nad seniorem, wydaje się najkorzystniejszą ofertą w Niemczech, gdyż osoba starsza zapewni nam i pożywienie i dach nad głową, co w bardzo dużej mierze, odciąży portfel i pozwoli zaoszczędzić dużą kwotę pieniędzy. 

Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?

class opieka od 10.01.2019

Seniorka mieszka sama w domu w Monachium. Pani ma zdiagnozowane problemy z sercem i ciśnienem. Jest osobą mobilną. Nie potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach typu mycie czy ubieranie. Te czynności wykonuje samodzielnie. Pani jest osobą aktywną, lubi chodzić do teatru, kawiarni, spotykać się z przyjaciółmi, wychodzić na spacery.

Zobacz ofertę
class PILNE! opieka od 15.01.2019

Podopieczny mieszka z żoną (która nie wymaga opieki) w domu wielorodzinnym w małym mieście. Pan oprócz dolegliwości związnych z wiekiem starczym ma zdiagnozowaną cukrzycę insulinową. Podopieczny 20.06.2016 roku po upadku w domu, przebywał w szpitalu na leczeniu. W szpitalu podopieczny miał lekki wylew do mózgu, utworzył się krwiak, który zniknął po paru dniach.. Podpieczny porusza się na wózku inwlaidzkim bądź za pomocą rollatora. Po schodach nie chdzi. Potrzebuje pomocy przy kładzeniu się do łóżka, ubieraniu rozbieraniu się i myciu.

Zobacz ofertę
class opieka od 10.01.2019

Pani mieszka z mężem w domu jednorodzinnym. Seniorka ma przyznane Pflegegrad 4. Podopieczna porusza się za pomocą rollatra lub wózka inwalidzkiego. Występują u niej problemy ze słyszeniem i widzeniem. Pani jest po wylewie, ma problemy z ciśnieniem, jest allergikiem (papryka i orzechy) i ma cukrzycę. Dla podopiecznej obiad jest przywożony ze szpitala, natomiast śniadanie i kolację należy przygotować w domu. Podopieczna stara się dużo rzeczy robić samodzielnie, ale np. jest potrzebna pomoc przy myciu lewej strony ciała, kąpieli czy zakraplaniu oczu. Mąż podopiecznej ogólnie jest osobą samodzielną, jednak potrzebuje pomocy przy zakładaniu skarpet i kremowaniu nóg. Opiekunka powinna przy pomocy męża podopiecznej umieć włożyć do bagaznika elektryczny wózek inwalidzki Seniorki.

Zobacz ofertę