• Pn - Pt : 8:30 do 15:30
 • So - Ni : nieczynne

JAKI JEST KOSZT ŻYCIA W NIEMCZECH ?

JAKI JEST KOSZT ŻYCIA W NIEMCZECH ?

Polacy często decydują się na wyjazd za granicę, jednak najchętniej wybieranym miejscem docelowym są Niemcy.

JAKI JEST KOSZT ŻYCIA W NIEMCZECH ? 14 wrz

Kobiety, jak i mężczyźni podejmują  pracę opiekunów nad osobami starszymi. Warto poznać nie tylko wysokość zarobków owego zawodu, ale także dowiedzieć się jak wygląda i ile kosztuje życie na co dzień u naszych sąsiadów. 

Wynagrodzenie

Praca w charakterze opiekuna osób starszych w Niemczech, może być jak najbardziej opłacalnym zawodem. Wynagrodzenie zaczyna się od kwoty 1200 euro na rękę za miesiąc. Dodatkowo można liczyć na bezpłatny przejazd z Polski, gdyż jest on fundowany przez firmę Worknow. Należy dodać, iż bardzo często, mieszkanie i wyżywienie jest także finansowane. Dlatego otrzymywane wynagrodzenie jest zazwyczaj czystym zarobkiem, bez dodatkowych opłat, do którego jeszcze można dostać dodatkowe premie. Im więcej doświadczenia i umiejętności, takie jak np. kurs pierwszej pomocy, tym można liczyć na większą pensję.

Ceny w Niemczech

Oczywiście jak wszędzie, ceny produktów mogą się różnić w zależności od marży narzucanej przez konkretne sklepy, od jakości asortymentu, a nawet od tego czy znajdujemy się w zachodnich lub wschodnich Niemczech. W jednych marketach ceny są wyższe, a w innych można liczyć na mniej kosztowne zakupy.  Warto jednak, mniej więcej oszacować, jak wygląda życie w Niemczech, biorąc pod uwagę stronę finansową. Poniżej przedstawimy podstawowe produkty, w przybliżonych cenach. Oczywiście podanych w EURO.

 1. Chleb – 1,99
 2. Mleko - 0,70 / 1l                                                                                          
 3. Ziemniaki – 1,50 / 1kg
 4. Pierś z kurczaka – 6,00 / 1kg
 5. Ser żółty  – 1,99 / 500g
 6. Pomidory – 2,99 / kg
 7. Cukier – 0.69 / kg
 8. Mąka  – 0.39 / kg
 9. Woda niegazowana – 0.39 /1,5l 
 10. Masło – 1,99 / 250 g
 11. Papierosy – 6,00 / paczka
 12. Jajka – 1,50 / 10 sztuk
 13. Olej – 0.99 / 1l
 14. Kawa mielona -5,00 / 500g 

Życie w Niemczech wbrew pozorom nie jest takie tanie. Nie chodzi tu tylko o zakupy standardowych produktów jedzeniowych, ale przecież trzeba brać pod uwagę opłaty za czynsz, prąd, gaz czy media. Nie podaliśmy tu jak wygląda wysokość podstawowych rachunków za dom, gdyż to zależy i od ilości mieszkańców, a także od wielkości całego domu. Tym bardziej praca w opiece nad seniorem, wydaje się najkorzystniejszą ofertą w Niemczech, gdyż osoba starsza zapewni nam i pożywienie i dach nad głową, co w bardzo dużej mierze, odciąży portfel i pozwoli zaoszczędzić dużą kwotę pieniędzy. 

Powrót do bloga