• Pn - Pt : 8:00 do 15:30
 • So - Ni : nieczynne

Jaki jest koszt życia w Niemczech?

Jaki jest koszt życia w Niemczech?

Polacy często decydują się na wyjazd za granicę, jednak najchętniej wybieranym miejscem docelowym są Niemcy.

Jaki jest koszt życia w Niemczech? 14 wrz

Kobiety, jak i mężczyźni podejmują  pracę opiekunów nad osobami starszymi. Warto poznać nie tylko wysokość zarobków owego zawodu, ale także dowiedzieć się jak wygląda i ile kosztuje życie na co dzień u naszych sąsiadów. 

Ile zarabiają opiekunki w Niemczech?

Praca w charakterze opiekuna osób starszych w Niemczech, może być jak najbardziej opłacalnym zawodem. Zarobki opiekunki w Niemczech zaczynają się od kwoty 1200 euro na rękę za miesiąc. Dodatkowo można liczyć na bezpłatny przejazd z Polski, gdyż jest on fundowany przez firmę Worknow. Należy dodać, iż bardzo często, mieszkanie i wyżywienie jest także finansowane. Dlatego otrzymywane wynagrodzenie jest zazwyczaj czystym zarobkiem, bez dodatkowych opłat, do którego jeszcze można dostać dodatkowe premie. Im więcej doświadczenia i umiejętności, takie jak np. kurs pierwszej pomocy, tym można liczyć na większą pensję.

Ile kosztuje życie w Niemczech?

Oczywiście jak wszędzie, ceny produktów mogą się różnić w zależności od marży narzucanej przez konkretne sklepy, od jakości asortymentu, a nawet od tego czy znajdujemy się w zachodnich lub wschodnich Niemczech. W jednych marketach ceny są wyższe, a w innych można liczyć na mniej kosztowne zakupy.  Warto jednak, mniej więcej oszacować, ile kosztuje życie w Niemczech, biorąc pod uwagę stronę finansową. Poniżej przedstawimy podstawowe produkty, w przybliżonych cenach. Oczywiście podanych w EURO.

 1. Chleb – 1,99
 2. Mleko - 0,70 / 1l
 3. Ziemniaki – 1,50 / 1kg
 4. Pierś z kurczaka – 6,00 / 1kg
 5. Ser żółty  – 1,99 / 500g
 6. Pomidory – 2,99 / kg
 7. Cukier – 0.69 / kg
 8. Mąka  – 0.39 / kg
 9. Woda niegazowana – 0.39 /1,5l 
 10. Masło – 1,99 / 250 g
 11. Papierosy – 6,00 / paczka
 12. Jajka – 1,50 / 10 sztuk
 13. Olej – 0.99 / 1l
 14. Kawa mielona -5,00 / 500g 

Życie w Niemczech wbrew pozorom nie jest takie tanie. Nie chodzi tu tylko o zakupy standardowych produktów jedzeniowych, ale przecież trzeba brać pod uwagę opłaty za czynsz, prąd, gaz czy media. Nie podaliśmy tu jak wygląda wysokość podstawowych rachunków za dom, gdyż to zależy i od ilości mieszkańców, a także od wielkości całego domu. Tym bardziej praca w opiece nad seniorem, wydaje się najkorzystniejszą ofertą w Niemczech, gdyż osoba starsza zapewni nam i pożywienie i dach nad głową, co w bardzo dużej mierze, odciąży portfel i pozwoli zaoszczędzić dużą kwotę pieniędzy. 

Na naszym blogu znaleźć można więcej informacji na temat jak wygląda praca opiekunki w Niemczech. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?

class PILNE! opieka od 01.12.2020

Pan mieszka z żoną (która nie wymaga opieki) w centrum Monachium w dużym mieszkaniu. Podopieczny ma zdiagnozowanego parkinsona, demencję (zaburzenia orientacji czasowo przestrzennej i problemy z rozróżnianiem osób) i początki inkontynencji (wkładki lub urinflasche). Porusza się za pomocą rollatora lub na wózku inwalidzkim, po schodach nie chodzi. Pan ma problemy z mówieniem. Przesypia noce. Pflegegrad 3. Pan potrzebuje pomocy przy myciu, ubieraniu i rozbieraniu. Posiłki spożywa samodzielnie. Trzy razy dziennie przychodzi Pflegedienst.

Zobacz ofertę
class opieka od 21.12.2020

Mieszka sama we własnym mieszkaniu. Porusza się samodzielnie, ma zdiagnozowane początki demencji oraz raka piersi jest umysłowo sprawna, lubi wspominać swoje historie, jest bardzo miła. Wstaje o 7 rano, przychodzi Pan któy zakłada jej pończochy kompresyjne, do ubikacji idzie sobie sama, nie ma potrzeby wstawać w nocy, trzeba zrobić śniadanie, zjeść z nią, potem jest toaleta poranna i ona odbywa się w łózku, trzeba pomóc się jej umyć, babcia się sama rozbierze, nosi pieluchomajki, ale one są zabiezpieczające.Potem ogląda sobie telewizję, na 12 trzeba zrobić obiad, po obiedzie Pani sobie śpi do 15 - 16, nie jest wybredna, wszystko zje, nie lubi tylko jogurtów, lubi ciasto i herbatę popołudniu, o 18 je kolację, co drugi dzień jest kąpiel w łazience, która jest przystosowana do potrzeb babci, nie trzeba jej dźwigać, lubi rozmawiać, nie wymaga jednak żeby cały czas przy niej siedzieć, chodzi spać o 22. Do kotaktu jest syn, Musi być osoba z dobrym językiem niemieckim, bo trzeba z babcią isć do lekarza, do apteki, zamówić taksówkę, Nie potrzebne prawo jazdy ponieważ podopieczna nie ma samochodu, zamawiana jest taksówka

Zobacz ofertę
class PILNE! opieka od 07.12.2020

Seniorka mieszka sama w domu jednorodzinnym w miejscowości pod Monachium. Pani jest po operacji guza mózgu. Jest osobą inkontynencyjną i stuhlinkontynencjną. Seniorka jest osobą bardzo spokojną, przyjacielską i uśmiechnięta. Pani ma zaburzenia mowy po przebytej operacji. Noce przesypia od 8 do 10 godzin. Zdarza się, że podopieczna spi popołudniami. Pani nosi pampersy, ale pomimo tego, sama udaje się na toaletę. Potrzebuje jednak pomocy przy utrzymaniu czystości. Podopiecznej potrzebna jest pomoc przy codziennych czynnościach tj. mycie, ubieranie i rozbieranie

Zobacz ofertę