• Pn - Pt : 8:00 do 15:30
  • So - Ni : nieczynne

Zestaw do udzielania pierwszej pomocy

Zestaw do udzielania pierwszej pomocy

Zestaw do udzielania pierwszej pomocy 13 maj

Każdy w swoim domu powinien mieć zestaw do udzielania pierwszej pomocy w razie nagłego wypadku. Oto lista rzeczy, od których można zacząć jego kompletowanie.

Gaza jałowa. Do przykładania na otwarte rany, oparzenia, pęcherze na skórze, odciski.

Maseczka ochronna. Używana przy prowadzeniu sztucznego oddychania metodą usta-usta.

Maść z antybiotykiem. Do ochrony przed zakażeniem skóry w miejscach oparzeń, skaleczeń i innych otwartych ran, także do smarowania pęcherzy.

Opatrunek motylkowy (ściągający).  Do złączenia brzegów rany.

Pęseta. Do usuwania brudu lub ciał obcych z otwartej rany, kleszcza przyczepionego do skóry, drzazgi.

Rękawiczki lateksowe jednorazowego użytku. Wkładane w przypadku udzielania komuś pierwszej pomocy, żeby uchronić się przed zakażeniem takimi chorobami jak wirusowe zapalenie wątroby czy AIDS.

Roztwór soli fizjologicznej (np. płyn do soczewek kontaktowych). Do nasączenia jałowej gazy przykładanej na złamaną kość, która przebiła skórę lub do zawinięcia w tę gazę ewentualnych odprysków kostnych lub odciętych części ciała na czas transportu do szpitala.

Spirytus. Do dezynfekcji pęsety przed użyciem.

Syrop z korzenia wymiotnicy i węgiel aktywowany. Stosuje się po połknięciu niektórych trucizn.

Woda utleniona. Do przemywania otwartych ran lub do płukania jamy ustnej w celu odkażenia podrażnionych dziąseł.

Woreczki z lodem. Do okładania ran.

Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?

class PILNE! od około 15.01.2020

Państwo mieszkają w domu jednorodzinnym w Monachium. Pani ma dolegliwości związane z wiekiem starczym, porusza się samodzielnie. Podopieczna ma problemy z ciśnieniem. Ma przyznane Pflegegrad 1. Pan jest w tej chwili po operacji biodra. Ma dolegliwości związane z wiekiem starczym, jak również chroniczne bóle pleców (szndrom Bechterew). Podopieczny porusza się za pomocą rollatora lub wózka inwalidzkiego. Jest osobą stuhl und inkontynencyjną. Ma założony cewnik. Ma przynznane Pflegegrad 2. Pan potrzebuje pomocy przy wstawaniu i kładzeniu się do łóżka. Oboje seniorzy potrzebują pomocy przy myciu, ubieraniu i rozbieraniu się, jednak największej pomocy wymaga podopieczny.

Zobacz ofertę
class PILNE! opieka od 31.01.2020

Małżeństwo mieszka w domu jednorodzinnym w miejscowości Miesbach. Podopieczna ma zdiagnozowanego Parkinsona. Ma przyznane Pflegegrad 1. Seniorka stara się wzkonywać, i należy jej na to pozwolić, dużo czynności samodzielnie. Podopieczny jest osobą samodzielną. Ma dolegliwości związane z wiekiem starczym.

Zobacz ofertę
class PILNE! opieka od 18.01.2020

Podopieczna mieszka sama w mieszkaniu w Monachium. Ma dolegliwości związane z wiekiem starczym, jest osobą inkontynencyjną. Porusza się samodzielnie lub za pomocą rollatora. Pani ma przyznane Pflegegrad 2.

Zobacz ofertę