• Pn - Pt : 8:00 do 15:30
  • So - Ni : nieczynne

Zestaw do udzielania pierwszej pomocy

Zestaw do udzielania pierwszej pomocy

Zestaw do udzielania pierwszej pomocy 13 maj

Każdy w swoim domu powinien mieć zestaw do udzielania pierwszej pomocy w razie nagłego wypadku. Oto lista rzeczy, od których można zacząć jego kompletowanie.

Gaza jałowa. Do przykładania na otwarte rany, oparzenia, pęcherze na skórze, odciski.

Maseczka ochronna. Używana przy prowadzeniu sztucznego oddychania metodą usta-usta.

Maść z antybiotykiem. Do ochrony przed zakażeniem skóry w miejscach oparzeń, skaleczeń i innych otwartych ran, także do smarowania pęcherzy.

Opatrunek motylkowy (ściągający).  Do złączenia brzegów rany.

Pęseta. Do usuwania brudu lub ciał obcych z otwartej rany, kleszcza przyczepionego do skóry, drzazgi.

Rękawiczki lateksowe jednorazowego użytku. Wkładane w przypadku udzielania komuś pierwszej pomocy, żeby uchronić się przed zakażeniem takimi chorobami jak wirusowe zapalenie wątroby czy AIDS.

Roztwór soli fizjologicznej (np. płyn do soczewek kontaktowych). Do nasączenia jałowej gazy przykładanej na złamaną kość, która przebiła skórę lub do zawinięcia w tę gazę ewentualnych odprysków kostnych lub odciętych części ciała na czas transportu do szpitala.

Spirytus. Do dezynfekcji pęsety przed użyciem.

Syrop z korzenia wymiotnicy i węgiel aktywowany. Stosuje się po połknięciu niektórych trucizn.

Woda utleniona. Do przemywania otwartych ran lub do płukania jamy ustnej w celu odkażenia podrażnionych dziąseł.

Woreczki z lodem. Do okładania ran.

Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?

class PILNE! opieka od 01.08.2019

Pan mieszka z żoną w domu jednorodzinnym. Żona nie wymaga opieki. Senior ma zdiagnozowaną demencję oraz częściową inkontynencję. Podopieczny potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach tj. ubieranie, rozbieranie się, mycie i przy przyjmowaniu leków.

Zobacz ofertę
class opieka od Początek września

Pani mieszka sama w domu jednorodzinnym w Monachium. Seniorka ma Pflegegrad 4. Dotychczas przebywała w domu sama przy wsparciu Pflegedienst. Pani jest po wylewie (grudzień 2018), ma zdiagnozowaną demencję i inkontynencję. Podopieczna jest cukrzykiem. Ma problemy ze słuchem i widzeniem. Podopieczna nie ma smaku, dlatego ważne jest by jedzenie, które zostaje jej podane na talerzu było Pani potrzebuje pomocy przy myciu, ubieraniu i rozbieraiu się. Do Podopiecznej przychodzi Krankengimnastik oraz Pani do sprzątania. Seniorka jest osobą miła i spokojną, chętnie pomaga w gotowaniu, np w obieraniu warzyw.

Zobacz ofertę
class PILNE! opieka od 01.08.2019

Pani mieszka w centrum Monachium we własnym mieszkaniu. Seniorka ma przyznane Pflegegrad 2. Pani ma duże problemy z mobilnością. Porusza się na wózku inwalidzkim. Podopieczna potrzebuje całkowitej pomocy przy wstawaniu i kładzeniu się do łóżka. Pani wymaga pomocy przy codziennych czynnościach tj. mycie, ubieranie i rozbieranie się, przyjmowanie leków. Raz w tygodniu przychodzi Pflegedienst do kąpieli Podopiecznej. Do kontaktu jest dwóch wnuków, którzy są w stałym kontakcie w opiekunką.

Zobacz ofertę