• Pn - Pt : 8:00 do 15:30
  • So - Ni : nieczynne

Zestaw do udzielania pierwszej pomocy

Zestaw do udzielania pierwszej pomocy

Zestaw do udzielania pierwszej pomocy 13 maj

Każdy w swoim domu powinien mieć zestaw do udzielania pierwszej pomocy w razie nagłego wypadku. Oto lista rzeczy, od których można zacząć jego kompletowanie.

Gaza jałowa. Do przykładania na otwarte rany, oparzenia, pęcherze na skórze, odciski.

Maseczka ochronna. Używana przy prowadzeniu sztucznego oddychania metodą usta-usta.

Maść z antybiotykiem. Do ochrony przed zakażeniem skóry w miejscach oparzeń, skaleczeń i innych otwartych ran, także do smarowania pęcherzy.

Opatrunek motylkowy (ściągający).  Do złączenia brzegów rany.

Pęseta. Do usuwania brudu lub ciał obcych z otwartej rany, kleszcza przyczepionego do skóry, drzazgi.

Rękawiczki lateksowe jednorazowego użytku. Wkładane w przypadku udzielania komuś pierwszej pomocy, żeby uchronić się przed zakażeniem takimi chorobami jak wirusowe zapalenie wątroby czy AIDS.

Roztwór soli fizjologicznej (np. płyn do soczewek kontaktowych). Do nasączenia jałowej gazy przykładanej na złamaną kość, która przebiła skórę lub do zawinięcia w tę gazę ewentualnych odprysków kostnych lub odciętych części ciała na czas transportu do szpitala.

Spirytus. Do dezynfekcji pęsety przed użyciem.

Syrop z korzenia wymiotnicy i węgiel aktywowany. Stosuje się po połknięciu niektórych trucizn.

Woda utleniona. Do przemywania otwartych ran lub do płukania jamy ustnej w celu odkażenia podrażnionych dziąseł.

Woreczki z lodem. Do okładania ran.

Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?

class opieka od 10.07.2019

Mieszka sama we własnym mieszkaniu w małym mieście. Zdiagnozowane choroby: zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca, inkontynencja. Pflegestufe 1, przychodzi Pflegedienst. Podopieczna ma problemy ze słuchem i wzrokiem. Porusza się za pomocą rollatora i potrzebuje wsparcia przy chodzeniu po schodach, podczas kąpieli (prysznic), przy ubieraniu/rozbieraniu się Zakładane są pampersy i podkładki. Nie potrzebuje pomocy przy jedzeniu oraz kładzeniu się do łóżka. Budzi się jeden raz w nocy. W domu znajduje się specjalistyczne łóżko dla chorych, rollator, wózek inwalidzki. Podopieczna lubi spożywać posiłki razem z opiekunem (w miarę takiej możliwości) oraz gdy towarzyszy jej podczas krótkich spacerów.

Zobacz ofertę
class opieka od 30.06.2019

Pani mieszka z mężem w domu jednorodzinnym. Seniorka ma przyznane Pflegegrad 4. Podopieczna porusza się za pomocą rollatra lub wózka inwalidzkiego. Występują u niej problemy ze słyszeniem i widzeniem. Pani jest po wylewie, ma problemy z ciśnieniem, jest allergikiem (papryka i orzechy) i ma cukrzycę. Dla podopiecznej obiad jest przywożony ze szpitala, natomiast śniadanie i kolację należy przygotować w domu. Podopieczna stara się dużo rzeczy robić samodzielnie, ale np. jest potrzebna pomoc przy myciu lewej strony ciała, kąpieli czy zakraplaniu oczu. Mąż podopiecznej ogólnie jest osobą samodzielną, jednak potrzebuje pomocy przy zakładaniu skarpet i kremowaniu nóg. Opiekunka powinna przy pomocy męża podopiecznej umieć włożyć do bagaznika elektryczny wózek inwalidzki Seniorki.

Zobacz ofertę
class PILNE! opieka od 19.06.2019

Małżeństwo mieszka we własym domu w małym miasteczku pod Monachium. Pan jest osobą w pełni sprawną psychicznie. Jest osobą aktywną (pracuej przy komputerze). Przed 3 tygdniami jeździł jeszcze samochodem. Ze względu na chroniczne bóle w kręgosłupie i biodrze porusza się o kulach samodzielnie. Senior ma zdiagozowane problemy z zsercem i cukrzycę. Pan potrzebuje pomocy przy myciu, ubieraniu i rozbieraniu się. Pani jest osobą po wylewie, jednak bez żadnych skutów zdrowotnych. Pani czasami się zapomina. Do tej pory sama prowadziła gospodarstwo domowe. Porusza się o rollatorze, jest w stanie sama wchodzić po schodach. Pani podobnie jak jej mąż potrzebuje wsparcia przy myciu, ubieraniu i rozbieraniu się.

Zobacz ofertę