• Pn - Pt : 8:00 do 15:30
  • So - Ni : nieczynne

Zestaw do udzielania pierwszej pomocy

Zestaw do udzielania pierwszej pomocy

Zestaw do udzielania pierwszej pomocy 13 maj

Każdy w swoim domu powinien mieć zestaw do udzielania pierwszej pomocy w razie nagłego wypadku. Oto lista rzeczy, od których można zacząć jego kompletowanie.

Gaza jałowa. Do przykładania na otwarte rany, oparzenia, pęcherze na skórze, odciski.

Maseczka ochronna. Używana przy prowadzeniu sztucznego oddychania metodą usta-usta.

Maść z antybiotykiem. Do ochrony przed zakażeniem skóry w miejscach oparzeń, skaleczeń i innych otwartych ran, także do smarowania pęcherzy.

Opatrunek motylkowy (ściągający).  Do złączenia brzegów rany.

Pęseta. Do usuwania brudu lub ciał obcych z otwartej rany, kleszcza przyczepionego do skóry, drzazgi.

Rękawiczki lateksowe jednorazowego użytku. Wkładane w przypadku udzielania komuś pierwszej pomocy, żeby uchronić się przed zakażeniem takimi chorobami jak wirusowe zapalenie wątroby czy AIDS.

Roztwór soli fizjologicznej (np. płyn do soczewek kontaktowych). Do nasączenia jałowej gazy przykładanej na złamaną kość, która przebiła skórę lub do zawinięcia w tę gazę ewentualnych odprysków kostnych lub odciętych części ciała na czas transportu do szpitala.

Spirytus. Do dezynfekcji pęsety przed użyciem.

Syrop z korzenia wymiotnicy i węgiel aktywowany. Stosuje się po połknięciu niektórych trucizn.

Woda utleniona. Do przemywania otwartych ran lub do płukania jamy ustnej w celu odkażenia podrażnionych dziąseł.

Woreczki z lodem. Do okładania ran.

Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?

class opieka od 09.10.2019

Pani mieszka sama w domu jednorodzinnym w małej miejscowości. Podopieczna ma Pflegegrad 3. Niedawno zmarł jej mąż. Seniorka porusza się za pomocą rollatora. Pani potrzebuje pomocy przy myciu, ubieraniu i rozbieraniu się. Podopieczna lubi chodzić na spacery. U Podopiecznej zaczyna się pojawiać demencja.

Zobacz ofertę
class PILNE! OD ZARAZ

Podopieczny mieszka wraz z żoną w domu jednorodzinnym pod Monachium. Pan ma przyznane Pflegegrad 2, ma dolegliwości związane z wiekiem starczym i inkontynencję. Pan potrzebuje pomocy przy myciu, ubieraniiu i rozbieraniu się, przy karmieniu i przyjmowaniu leków. Żona podopiecznego ma początki demencji, jest wpełni mobilna i nie wymaga pomocy przy codziennych czynnościach.

Zobacz ofertę
class PILNE! opieka od 19.09.2019

Podopieczna mieszka sama w mieszkaniu w domu wielorodzinnym na obrzeżach dużego miasta. Zdiagnozowane choroby: problemy związane z wiekiem starczym, demencja i alzheimer. Pani niedawno przeszła zator płucny. Seniorka ma założony cewnik oraz wkładki inkontynencyjne. Podopieczna jest osobą leżącą. Potrzebna całkowita pomoc przy wstawaniu, kładzeniu się, myciu i ubieraniu. Potrzebuje pomocy przy jedzeniu. Pani ma zaburzoną orientację czasowo przestrzenną. Do Podopiecznej przychodzi dwa razy dziennie Pflegedienst.

Zobacz ofertę