• Pn - Pt : 8:00 do 15:30
  • So - Ni : nieczynne

Kłopoty z pamięcią

Kłopoty z pamięcią

Kłopoty z pamięcią 9 kwi

kłopoty z pamięcią u osób starszych

 

Kłopoty z pamięcią u osób starszych

Prawdą jest, że z wiekiem wielu osobom pogarsza się pamięć, ale prawdą jest również, że proces ten nie jest odwracalny. Zapominanie u osób starszych wcale nie musi dowodzić upośledzenia pracy mózgu. Może to jakiś błahy problem, któremu łatwo zaradzić.

 

Proste sposoby na zaniki pamięci u osób starszych

TRENING UMYSŁOWY

Regularny trening umysłowy, polegający na zapamiętywaniu nazwisk, uczeniu się na pamięć listy zakupów i przyswajaniu innych informacji jest absolutnie niezbędny do utrzymania dobrej pamięci.

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Ćwiczenia aerobowe, takie jak szybkie maszerowanie czy pływanie, mogą poprawić funkcjonowanie pamięci nawet o 20-30%.

WYPOCZYNEK

Zdrowo przespana noc pomaga mózgowi lepiej przetwarzać informacje i przyswajać nowe. Zaleca się dostosowywanie długości snu do indywidualnych potrzeb, tak aby budzić się wypoczętym.

WSPOMAGANIE PAMIĘCI

Można zażywać preparaty wielowitaminowe ze składnikami mineralnymi dostarczającymi organizmowi substancji o właściwościach przeciwutleniających i przeciwzapalnych, pomocnych w razie zapominania u osób starszych.

FOSFOLIPIDY

Substancje te wchodzą w skład osłonek i błon komórek nerwowych w mózgu. Ich obecność pomaga w przekazywaniu informacji między tymi komórkami. Niestety, z wiekiem ich liczba się zmniejsza, co prawdopodobnie wpływa na pogorszenie pamięci. Fosfolipidy nie występują w wystarczającej ilości w pożywieniu, dlatego sensowne wydaje się podawanie ich w postaci preparatów uzupełniających dietę.

WIECEJ TŁUSZCZÓW

Ale nie masła i tłustych pokarmów!Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe są nieodzownym składnikiem budulcowym błon komórek nerwowych, a zatem mają również wpływ na stan pamięci. Zaleca się podawać dziennie 2 łyżki oleju lnianego, który jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych.

NIE ZAPOMNIJ O TYM ZIELU

Barwinek wpływa na przyśpieszenie procesów myślowych. Wyciąg z jego nasion wyraźnie poprawia ukrwienie tkanek mózgu, przez co działa stymulująco na pamięć.

RELAKS

Metody relaksacyjne, polegające np. na głębokim oddychaniu, zmniejszają napięcie i mogą wspomagać proces przypominania.

 

Na blogu firmy WORKNOW - praca dla opiekunek w Niemczech, znaleźć można więcej opisów schorzeń podopiecznych. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?

class opieka od 2024-05-10

Pani 95 lat, 170 cm, 90 kg. Mieszka sama we własnym mieszkaniu. Seniorka porusza się za pomocą rolltora, ma zdiagnozowane początki demencji, ale jest bardzo mało wyczuwalna, jest po operacji piersi, miała raka, na obecną chwilę jest wyleczona, jest czysto. Seniorka jest spokojną i miłą osobą. Bardzo dużo czynności wykonuje samodzielnie, nie chce pomocy. Sama się myje, ubiera, chodzi do toalety. Ma zakładane pieluchomajtki, które również sama sobie zakłada. W mieszkaniu jest jedna łazienka i dwie toalety.

Zobacz ofertę
class opieka od 2024-05-31
O61 Pan - Niemcy - 85622 Feldkirchen 31.05
Niemcy - 85622 Feldkirchen

Podopieczny mieszka sam w domu jednorodzinnym. Porusza się samodzielnie lub z pomocą rollatora. Ma zdiagnozowaną cukrzycę insulinową, początki demencji. Pan ma założony woreczek na mocz. Raz w tygodniu przychodzi lekarz na wizytę domową. Podopieczny jest bardzo spokojną i wesołą osobą. Potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach typu mycie, ubieranie, rozbieranie. Na zakupy jeździ się raz w tygodniu z córką, ponieważ sklepy są dość daleko ( 3 km, ale w domu jest rower, zależy od opiekunki czy chce sama jechać na zakupy czy z córką). Do Pana 4 razy dziennie przychodzi Pflegedienst do mierzenie cukru, oraz podawania insuliny. Podopieczny przesypia całe noce.

Zobacz ofertę
class opieka od 2024-06-01
O213 Pani Niemcy - 82284 Grafrath 01.06
Niemcy - 82284 Grafrath

Do opieki Pani 90 lat, 168 cm, 80 kg wagi. Mieszka sama w domu jednorodzinnym w miejscowości Grafrath (82284). Seniorka jest bardzo miłą i przyjazną osobą. Lubi rozmawiać, oglądać telewizję, spacery. Podopieczna ma przyznane Pflegegrad 2. Seniorka ma zdiagnozowane problemy z ciśnieniem i sercem, jest osobą inkontynencyjną, ma zakładane pieluchomajtki i wkładki. Porusza się przy pomocy rollatora. Na obecną chwilę sama wstaje, sama się myje, sama się ubiera.

Zobacz ofertę