• Pn - Pt : 8:00 do 15:30
  • So - Ni : nieczynne

Kłopoty z pamięcią

Kłopoty z pamięcią

Kłopoty z pamięcią 9 kwi

kłopoty z pamięcią u osób starszych

 

Kłopoty z pamięcią u osób starszych

Prawdą jest, że z wiekiem wielu osobom pogarsza się pamięć, ale prawdą jest również, że proces ten nie jest odwracalny. Zapominanie u osób starszych wcale nie musi dowodzić upośledzenia pracy mózgu. Może to jakiś błahy problem, któremu łatwo zaradzić.

 

Proste sposoby na zaniki pamięci u osób starszych

TRENING UMYSŁOWY

Regularny trening umysłowy, polegający na zapamiętywaniu nazwisk, uczeniu się na pamięć listy zakupów i przyswajaniu innych informacji jest absolutnie niezbędny do utrzymania dobrej pamięci.

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Ćwiczenia aerobowe, takie jak szybkie maszerowanie czy pływanie, mogą poprawić funkcjonowanie pamięci nawet o 20-30%.

WYPOCZYNEK

Zdrowo przespana noc pomaga mózgowi lepiej przetwarzać informacje i przyswajać nowe. Zaleca się dostosowywanie długości snu do indywidualnych potrzeb, tak aby budzić się wypoczętym.

WSPOMAGANIE PAMIĘCI

Można zażywać preparaty wielowitaminowe ze składnikami mineralnymi dostarczającymi organizmowi substancji o właściwościach przeciwutleniających i przeciwzapalnych, pomocnych w razie zapominania u osób starszych.

FOSFOLIPIDY

Substancje te wchodzą w skład osłonek i błon komórek nerwowych w mózgu. Ich obecność pomaga w przekazywaniu informacji między tymi komórkami. Niestety, z wiekiem ich liczba się zmniejsza, co prawdopodobnie wpływa na pogorszenie pamięci. Fosfolipidy nie występują w wystarczającej ilości w pożywieniu, dlatego sensowne wydaje się podawanie ich w postaci preparatów uzupełniających dietę.

WIECEJ TŁUSZCZÓW

Ale nie masła i tłustych pokarmów!Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe są nieodzownym składnikiem budulcowym błon komórek nerwowych, a zatem mają również wpływ na stan pamięci. Zaleca się podawać dziennie 2 łyżki oleju lnianego, który jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych.

NIE ZAPOMNIJ O TYM ZIELU

Barwinek wpływa na przyśpieszenie procesów myślowych. Wyciąg z jego nasion wyraźnie poprawia ukrwienie tkanek mózgu, przez co działa stymulująco na pamięć.

RELAKS

Metody relaksacyjne, polegające np. na głębokim oddychaniu, zmniejszają napięcie i mogą wspomagać proces przypominania.

 

Na blogu firmy WORKNOW - praca dla opiekunek w Niemczech, znaleźć można więcej opisów schorzeń podopiecznych. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?

class PILNE! opieka od 20.01.2021

Pani mieszka w Monachium we własnym mieszkaniu. Seniorka ma przyznane Pflegegrad 2. Pani porusza się za pomocą rollatora lub samodzielnie. Lubi rozmawiać. Potrzebuje wsparcia przy codziennych czynnościach.

Zobacz ofertę
class PILNE! opieka od 31.01.2021

Do opieki jest Pani mieszkająca w domu jednorodzinnym w 94253 Bischofsmais. Podopieczna jest po lekkim wylewie, który wypłynął na mowę (nie mówi, lecz wydaje z siebie dźwięki). Porusza się samodzielnie, myje się i ubiera samodzielnie (czasem trzeba skontrolowac czy wszystko ok). Pani sama codziennie rano idzie do piekarni po pieczywo. Dom jest dostosowany do Podopiecznej. Znajduje się tam cały potrzebny sprzęt: 1) Specjalistyczne łóżko 2) Krzesełko elektyczne do kąpieli 3) Łazienka dostosowana dla niepełnosprawnych 4) Mieszkanie dosostowane dla niepełnosprawnych 5) Automatyczne otwieranie drzwi 6) Rollator dla Podopiecznej W tym samym domu, w osobnym mieszkaniu, mieszka syn podpopiecznych, który na codzień pracuje. Syn zabiera opiekunkę na cotygodniowe zakupy.

Zobacz ofertę
class PILNE! opieka od 31.01.2021

Pani Maria mieszka sama w domu jednorodzinnym na wsi. Obok w domu mieszka syn z rodziną. Pani jest po wylewie i ma inkontynencję. Podopieczna porusza się na wózku inwalidzkim. Potrzebna jest pomoc przy wstawaniu z łóżka na wózek i odwrotnie. W domu znajduje się specjalistyczne łóżko dla chorych, wózek inwalidzki. Podopieczna nie porusza się po schodach. Pani przesypia całe noce. Do pomocy codziennie rano przychodzi Pflegedienst. Podopieczna potrzebuje pomocy przy myciu, ubieraniu i rozbieraniu się. Nie ma demencji, jest osobą ogólnie pogodną i wesołą.

Zobacz ofertę