• Pn - Pt : 8:00 do 15:30
  • So - Ni : nieczynne

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci 2 kwi

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci obchodzony jest 2 kwietnia, w dzień urodzin słynnego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, autora takich klasyków jak „ Brzydkie kaczątko”, „ Calineczka ” czy „  Królowa Śniegu”.

Święto uchwalono w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi ( IBBY, Polska sekcja tej organizacji istnieje od 1973 roku ). Każdego roku gospodarzem święta jest inne państwo ( Polska była gospodarzem tego święta w 1979 roku ). Z okazji święta biblioteki, domy kultury czy księgarnie organizują imprezy promujące literaturę dla dzieci – warsztaty, dyskusje, wystawy, itp.

Przy okazji tego święta warto wspomnieć o akcji społecznej „ Cała Polska czyta dzieciom”, która odbywa się od 2001 roku i ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim pociechom. 

Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?

class PILNE! od zaraz

Pani mieszka z mężem w domu jednorodzinnym w małej miejscowości pod Monachium. Mąż podopiecznej nie wymaga opieki. Seniorka ma przyznane Pflegegrad 3. Podopieczna jest po wylewie i porusza się tylko na wózku inwalidzkim. Pani ma zdiagnozowaną inkontynencję i problemy z mówieniem. Pani potrzebuje pomocy przy myciu, ubieraniu i rozbieraniu się. Podopieczna mimo problemów z mową jest osobą bardzo towarzyską, wesołą i pogodną. Lubi dobre jedzenie, muzykę. Często miała gości z zagranicy, którzy nie znali języka niemieckiego, mimo wszysto zawsze znalazła sposób na porozumienie się z tą osobą. Jest możliwość korzystania z roweru, niedaleko jest stacja Sbahn i do Monachium jest 20 min. Rodzina chętnie pomaga w zakupach.

Zobacz ofertę
class PILNE! opieka od 01.05.2019

Pani mieszka sama w mieszkaniu w Monachium. Seniorka ma problemy z sercem, ciśnieniem, ma zdoagnozowaną inkontynencję. Ma również problemy ze słyszeniem i widzeniem. Podopieczna wstaje czasem w nocy do toalety. Potrzebuje pomocy przy myciu, ubieraniu i rozbieraniu się oraz przy przyjmowaniu leków. Seniorka jest pochodzenia żydowskiego i mówi w języku polskim, niemmniej jednak jest wymagana komunikatywna znajomość języka niemieckiego.

Zobacz ofertę