• Pn - Pt : 8:00 do 15:30
 • So - Ni : nieczynne

Najważniejsze pytania i odpowiedzi

Najważniejsze pytania i odpowiedzi

Każda/każdy z Nas przed wyjazdem do pracy ma mnóstwo wątpliwości, pojawiają się pytania, które nieraz spędzają nam sen z powiek. Postanowiliśmy więc ułatwić Państwu możliwość podjęcia decyzji i poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania w trakcie procesu rekrutacyjnego.

Najważniejsze pytania i odpowiedzi 14 wrz
 1. Na jakich warunkach są zatrudniane opiekunki/opiekunowie w Firmie WorkNow Sp. z o.o. Sp.k?
  Osoby pracujące w Firmie WorkNow Sp. z o.o. są zatrudnione na podstawie umowy zlecenia. Podatek jest odprowadzany i zwracany w Polsce. Składki ubezpieczeniowe odprowadzane są w Niemczech w AOK Bayern (niemiecki odpowiednik polskiego ZUS-u). Okres składkowy jest doliczany do emerytury. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie.
 2. Czy Firma WorkNow Sp. z o.o. Sp.k. oferuje pomoc na terenie Niemiec w razie problemów?
  Firma WorkNow Sp. z o.o. Sp.k. zapewnia na terenie Niemiec opiekę Koordynatora (w godzinach od 08:00 do 17:00). W nagłych przypadkach np. pomoc w uzyskaniu pomocy lekarskiej poza godzinami pracy biura.
 3. Czy tylko Panie mogą pracować w opiece przy osobach starszych?
  Oczywiście, że nie. Panowie są również mile widziani.
 4. Jakie kwalifikacje powinna posiadać osoba chcąc podjąć pracę jako opiekunka/opiekun osób starszych w WorkNow Sp. z o.o. Sp.k.?
  Od osób chcących pracować w opiece oczekujemy minimum komunikatywnej znajomości języka niemieckiego (test językowy jest przeprowadzany w formie rozmowy telefonicznej bądź bezpośrdenio w trakcie wizyty w biurze Firmy), doświadczenia w opiece nad osobami starszymi, jak również stanu zdrowia pozwalającego podjąć pracę w opiece. Mile widziane jest również prawo jazdy, referencje z poprzednich miejsc pracy, a także zaświadczenia o ukończonych kursach.
 5. Czy Firma pobiera opłatę za zorganizowanie wyjazdu?
  Nie. Osoby chcące pracować w Naszej Firmie nie ponoszą żadnych opłat związanych z organizacją wyjazdu. 
 6. Jak wygląda proces rekrutacji w Firmie WorkNow Sp. z o.o.?
  Osoby chcące pracować w Naszej Firmie mają trzy możliwości kontaktu z Firmą. Kontakt telefoniczny pod numerami telefonu znajdującymi się w zakładce Kontakt. Można również wypełnić Formularz rekrutacyjny albo Formularz zgłoszeniowy. 
  Po otrzymaniu od Państwa zgłoszenia, skontaktujemy się z Państwem celem przeprowadzenia testu językowego oraz przedstawienia odpowiedniej dla Państwa oferty pracy. 
  Po zaakceptowaniu przez Państwa oferty pracy, przedstawiamy Państwa kandydaturę do Rodziny podpiecznego. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi przygotowujemy dla Państwa umowę i organizujemy wyjazd do Niemiec. 
 7. Czy Firma oragnizuje wyjazd?
  Tak. Jest możliwych kilka sposobów organizacji wyjazdu. Firma zakupuje Państwu bilet (autobus lub directbus). Jest możliwość również kupienia biletu we własnym zakresie bądź przyjazdu własnym samochodem, wówczas Rodzina zwraca Państwu pieniądze na miejscu. 
  W przypadku przyjazdu Autobusem (Sindbad) transfer na miejscu do do rodziny jest ustalany każdorazowo indywidualnie.
 8. Czy Firma akceptuje osoby z własną działalnością gospodarczą? 
  Tak. W takim wzpadku stawka od kwoty 1550 Euro z możliwością negocjacji. 
Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?

class opieka od 2024-05-31
O61 Pan - Niemcy - 85622 Feldkirchen 31.05
Niemcy - 85622 Feldkirchen

Podopieczny mieszka sam w domu jednorodzinnym. Porusza się samodzielnie lub z pomocą rollatora. Ma zdiagnozowaną cukrzycę insulinową, początki demencji. Pan ma założony woreczek na mocz. Raz w tygodniu przychodzi lekarz na wizytę domową. Podopieczny jest bardzo spokojną i wesołą osobą. Potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach typu mycie, ubieranie, rozbieranie. Na zakupy jeździ się raz w tygodniu z córką, ponieważ sklepy są dość daleko ( 3 km, ale w domu jest rower, zależy od opiekunki czy chce sama jechać na zakupy czy z córką). Do Pana 4 razy dziennie przychodzi Pflegedienst do mierzenie cukru, oraz podawania insuliny. Podopieczny przesypia całe noce.

Zobacz ofertę
class opieka od 2024-06-01
O213 Pani Niemcy - 82284 Grafrath 01.06
Niemcy - 82284 Grafrath

Do opieki Pani 90 lat, 168 cm, 80 kg wagi. Mieszka sama w domu jednorodzinnym w miejscowości Grafrath (82284). Seniorka jest bardzo miłą i przyjazną osobą. Lubi rozmawiać, oglądać telewizję, spacery. Podopieczna ma przyznane Pflegegrad 2. Seniorka ma zdiagnozowane problemy z ciśnieniem i sercem, jest osobą inkontynencyjną, ma zakładane pieluchomajtki i wkładki. Porusza się przy pomocy rollatora. Na obecną chwilę sama wstaje, sama się myje, sama się ubiera.

Zobacz ofertę
class opieka od 2024-06-05
0187 Pani - Niemcy 85658 Egmating 05.06
Niemcy - 85658 Egmating

Do opieki jest Pani, mieszkająca w domu. Seniorka ma 83 lata, 164 cm, 52 kg. Pflegegrad 3. Porusza się samodzielnie. Ma zdiagnozowaną zaawansowaną demencję.  Pani jest miłą, spokojną, serdeczną osobą. Lubi dużo rozmawiać. Pani wstaje o 8:00. Idzie spać ok 19:00. Przesypia całe noce, do toalety chodzi samodzielnie. 3 razy w tygodniu Podopieczna jeździ do Tagespflege ( poniedziałki, środy, piątki od 8:30-16:00). Podopieczna je wszystko bez problemu.  Potrzebuje pomocy przy ubieraniu, myciu i przyjmowaniu leków.   Razy w tygodniu jedzie się z córką na zakupy. Rodzina jest pomocna i sympatyczna. Do dyspozycji opiekunki jest piękny, jasny pokój, telewizor, internet. Są dwie toalety, jedna łazienka. W domu u babci na górze, jeden pokój zajmuje wnuk. Sympatyczny, młody chłopak.

Zobacz ofertę