• Pn - Pt : 8:00 do 15:30
 • So - Ni : nieczynne

Najważniejsze pytania i odpowiedzi

Najważniejsze pytania i odpowiedzi

Każda/każdy z Nas przed wyjazdem do pracy ma mnóstwo wątpliwości, pojawiają się pytania, które nieraz spędzają nam sen z powiek. Postanowiliśmy więc ułatwić Państwu możliwość podjęcia decyzji i poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania w trakcie procesu rekrutacyjnego.

Najważniejsze pytania i odpowiedzi 14 wrz
 1. Na jakich warunkach są zatrudniane opiekunki/opiekunowie w Firmie WorkNow Sp. z o.o. Sp.k?
  Osoby pracujące w Firmie WorkNow Sp. z o.o. są zatrudnione na podstawie umowy zlecenia. Podatek jest odprowadzany i zwracany w Polsce. Składki ubezpieczeniowe odprowadzane są w Niemczech w AOK Bayern (niemiecki odpowiednik polskiego ZUS-u). Okres składkowy jest doliczany do emerytury. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie.
 2. Czy Firma WorkNow Sp. z o.o. Sp.k. oferuje pomoc na terenie Niemiec w razie problemów?
  Firma WorkNow Sp. z o.o. Sp.k. zapewnia na terenie Niemiec opiekę Koordynatora (w godzinach od 08:00 do 17:00). W nagłych przypadkach np. pomoc w uzyskaniu pomocy lekarskiej poza godzinami pracy biura.
 3. Czy tylko Panie mogą pracować w opiece przy osobach starszych?
  Oczywiście, że nie. Panowie są również mile widziani.
 4. Jakie kwalifikacje powinna posiadać osoba chcąc podjąć pracę jako opiekunka/opiekun osób starszych w WorkNow Sp. z o.o. Sp.k.?
  Od osób chcących pracować w opiece oczekujemy minimum komunikatywnej znajomości języka niemieckiego (test językowy jest przeprowadzany w formie rozmowy telefonicznej bądź bezpośrdenio w trakcie wizyty w biurze Firmy), doświadczenia w opiece nad osobami starszymi, jak również stanu zdrowia pozwalającego podjąć pracę w opiece. Mile widziane jest również prawo jazdy, referencje z poprzednich miejsc pracy, a także zaświadczenia o ukończonych kursach.
 5. Czy Firma pobiera opłatę za zorganizowanie wyjazdu?
  Nie. Osoby chcące pracować w Naszej Firmie nie ponoszą żadnych opłat związanych z organizacją wyjazdu. 
 6. Jak wygląda proces rekrutacji w Firmie WorkNow Sp. z o.o.?
  Osoby chcące pracować w Naszej Firmie mają trzy możliwości kontaktu z Firmą. Kontakt telefoniczny pod numerami telefonu znajdującymi się w zakładce Kontakt. Można również wypełnić Formularz rekrutacyjny albo Formularz zgłoszeniowy. 
  Po otrzymaniu od Państwa zgłoszenia, skontaktujemy się z Państwem celem przeprowadzenia testu językowego oraz przedstawienia odpowiedniej dla Państwa oferty pracy. 
  Po zaakceptowaniu przez Państwa oferty pracy, przedstawiamy Państwa kandydaturę do Rodziny podpiecznego. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi przygotowujemy dla Państwa umowę i organizujemy wyjazd do Niemiec. 
 7. Czy Firma oragnizuje wyjazd?
  Tak. Jest możliwych kilka sposobów organizacji wyjazdu. Firma zakupuje Państwu bilet (autobus lub directbus). Jest możliwość również kupienia biletu we własnym zakresie bądź przyjazdu własnym samochodem, wówczas Rodzina zwraca Państwu pieniądze na miejscu. 
  W przypadku przyjazdu Autobusem (Sindbad) transfer na miejscu do do rodziny jest ustalany każdorazowo indywidualnie.
 8. Czy Firma akceptuje osoby z własną działalnością gospodarczą? 
  Tak. W takim wzpadku stawka od kwoty 1550 Euro z możliwością negocjacji. 
Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?

class PILNE! opieka od 15.12.2020

Pani mieszka sama z mężem w domu jednorodzinym w miejscowości pod Monachium. Ma przyznane Pflegegrad 3. Seniorka porusza się za pomocą rollatora. Podopieczna ma problemy z sercem, jest osobą inkontynencyjną, ma poblemy z widzeniem. Potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach tj. mycie, ubieranie i rozbieranie się. i jedzeniu.

Zobacz ofertę
class PILNE! opieka od 16.12.2020

Seniorka ma przyznane Pflegegrad 3. Porusza się za pomocą rollatora. U Seniorki występują dolegliwości związane z wiekiem starczym, problemy z ciśnieniem i inkontynencja. Pani potrzebuje pomocy przy ubieraniu, rozbieraniu się, myciu i przyjmowaniu leków.

Zobacz ofertę
class PILNE! opieka od 15.12.2020

Seniorka mieszka sama w domu jednordzinnym w Miesbach. Pani porusza się samodzielnie. Nie potrzebuje pomocy przy wstawaniu i kładzeniu się do łóżka. Seniorka ma zdiagnozowane początki demencji i problemy z sercem. Ma zdiagnozowaną allergię (Kontrastmittel). Pani potrzebuje pomocy przy myciu, ubieraniu i rozbieraniu się. Trzeba kontrolować przyjmowanie leków (przypominanie). Ważne jest by jak możliwie najwięcej czynności Podopieczna wykonywała samodzielnie. Podopieczna lubi wychodzić na spacery.

Zobacz ofertę