• Pn - Pt : 8:00 do 15:30
  • So - Ni : nieczynne

Domowe sposoby na bezsenność

Domowe sposoby na bezsenność

Domowe sposoby na bezsenność 26 mar

 

 

Naturalne sposoby na bezsenność

Domowe sposoby na bezsenność

 

Przedstawiamy kilka przykładowych domowych sposobów na bezsenność. Warto zapoznać się z nimi jeszcze zanim wybierzesz się do lekarza. Jeśli ich wprowadzenie jest nieskuteczne, koniecznie skonsultuj się ze specjalistą.

 

Regulacja rytmu okołodobowego

Wewnętrzny zegar biologiczny organizmu można ustawić poprzez ekspozycję ciała na światło słoneczne. Jeśli bliska ci osoba chodzi spać o siódmej wieczorem, a budzi się o trzeciej nad ranem, może to być sygnał, że jej zegar wewnętrzny wymaga ustawienia. W takiej sytuacji należy zapewnić osobie jak najwięcej światła słonecznego w ciągu dnia. Powinno się jeść obiad poza domem, a potem pójść na spacer. Cała ta strategia ma na celu przesunięcie rytmu okołodobowego, związanego ze światłem słonecznym, na późne popołudnie. Efekty powinny być widoczne już po 2 tygodniach.

 

Przyzwyczajenie

Jeśli będzie się przez 7 dni w tygodniu chodziło spać i wstawało o tej samej porze, organizm przyzwyczai się do tego rytmu i zasypianie będzie łatwiejsze.

 

Waleriana

Dobrym remedium na bezsenność jest preparat zawierający korzeń kozłka lekarskiego, zwanego popularnie walerianą. Jest to znane od wieków zioło, które pomaga zasnąć. Waleriany nie należy podawać osobie, która zażywa leki nasenne lub przeciwdepresyjne. Stosunkowo rzadko zdarza się, że waleriana powoduje wystąpienie kołatanie serca i drażliwość.

 

Kojąca passiflora

Wysuszone i pokruszone ziele, dodane do domowej mieszanki nasennej, bardzo skutecznie znosi bezsenność wynikającą ze zdenerwowania.

 

Lekko strawne kolacje

Obfity posiłek późnym wieczorem może powodować uczucie senności, ale potem utrudnia zaśnięcie. Kolację powinno się jadać wcześniej.

Sprawdź również jakie produkty spożywcze warto zawsze mieć w domu i na co wpływają.

 

Wieczorna przekąska

Zbyt wczesna kolacja może spowodować, że przed snem głód powróci. W takich sytuacjach można pozwolić sobie na małą przekąskę. Dobrze zrobi wypicie ciepłego mleka.

 

Ćwiczenia fizyczne

Wysiłek fizyczny pozwala łatwiej zasnąć. Ważny jest czas trwania ćwiczeń niż natężenie samego ruchu. Ćwiczenia należy wykonywać na 4-6 godzin przed snem.

 

Uwaga na to, co się pije przed snem

Napoi zawierających kofeinę nie należy spożywać po południu. Podobnie ma się sprawa z alkoholem.

Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?

class opieka od 15.12.2020

Pani mieszka sama w mieszkaniu w centrum Monachium. Podopieczna ma Pflegegrad 2. Seniorka porusza się za pomocą rollatora. Czasami potrzebuje pomocy w nocy by wstać do toalety. Pani ma zdiagnozowaną demencję, depresję, inkontynencję i problemy z sercem. U Podopiecznej występują problemy ze słyszeniem. Jest po operacji kręgosłupa. Pani potrzebuje pomocy przy myciu, ubieraniu i rozbieraniu się. Trzeba przypominać o zażywaniu leków, jedzeniu i piciu. Seniorka potrzebuje pomocy przy wstawaniu i kładzeniu się do łóżka.

Zobacz ofertę
class opieka od 01.12.2020

Pan mieszka w domu jednorodzinnym na obrzeżach dużego miasta. Podopieczny jest po wylewie i ma początki demencji. Pan ma częściową inkontynencję, w zwiazku z czym korzysta z butelki do oddawania moczu lub ma zakładane wkładki. Kilka kroków zrobi za pomocą rollatora. Podopieczny spędza czas na wózku inwaldzkim. Senior potrzebuje całkowitej pomocy przy wstawaniu i kładzeniu się do łózka. Potrzebne jest wsparcie przy chodzeniu po schodach. Pan potrzebuje pomocy przy myciu, ubieraniu i rozbieraniu się.

Zobacz ofertę
class opieka od 21.12.2020

Mieszka sama we własnym mieszkaniu. Porusza się samodzielnie, ma zdiagnozowane początki demencji oraz raka piersi jest umysłowo sprawna, lubi wspominać swoje historie, jest bardzo miła. Wstaje o 7 rano, przychodzi Pan któy zakłada jej pończochy kompresyjne, do ubikacji idzie sobie sama, nie ma potrzeby wstawać w nocy, trzeba zrobić śniadanie, zjeść z nią, potem jest toaleta poranna i ona odbywa się w łózku, trzeba pomóc się jej umyć, babcia się sama rozbierze, nosi pieluchomajki, ale one są zabiezpieczające.Potem ogląda sobie telewizję, na 12 trzeba zrobić obiad, po obiedzie Pani sobie śpi do 15 - 16, nie jest wybredna, wszystko zje, nie lubi tylko jogurtów, lubi ciasto i herbatę popołudniu, o 18 je kolację, co drugi dzień jest kąpiel w łazience, która jest przystosowana do potrzeb babci, nie trzeba jej dźwigać, lubi rozmawiać, nie wymaga jednak żeby cały czas przy niej siedzieć, chodzi spać o 22. Do kotaktu jest syn, Musi być osoba z dobrym językiem niemieckim, bo trzeba z babcią isć do lekarza, do apteki, zamówić taksówkę, Nie potrzebne prawo jazdy ponieważ podopieczna nie ma samochodu, zamawiana jest taksówka

Zobacz ofertę