• Pn - Pt : 8:00 do 15:30
  • So - Ni : nieczynne

Zakażenie dróg moczowych

Zakażenie dróg moczowych

Zakażenie dróg moczowych 16 paź

Klasycznymi objawami zakażenia układu moczowego są: ciągła potrzeba oddawania moczu, ból i uczucie kłucia przy oddawaniu moczu. Jedna na 5 kobiet co najmniej raz w życiu przechodzi zakażenie układu moczowego i tylko jeden na 8 mężczyzn. A jeśli już raz dojdzie do zakażenia, to prawdopodobieństwo kolejnych jest bardzo duże. Zakażenie powstaje, gdy bakterie wnikają w głąb cewki moczowej- cienkiej rurki, przez którą mocz wydostaje się na zewnątrz organizmu

Jeśli ogólny stan twojego zdrowia jest dobry, to zakażenie dróg moczowych zwykle ustępuje w ciągu 3-7 dni. Jednak większość kobiet nie chce znosić bólu przez tyle dni, więc lekarz przepisuje 3-5 dniową kurację antybiotykową. Jeśli z jakichś przyczyn nie możesz zasięgnąć porady lekarskiej lub chcesz zastosować dodatkowe sposoby złagodzenia bólu, możesz wypróbować niżej opisane naturalne sposoby.

Pij szklankę wody co godzinę przez 8 godzin. Przyjmowanie dużej ilości płynów zwiększa wypływ moczu. Dzięki temu bakteria, które próbują przyczepić się do komórek wyściełających cewkę moczową, są wydalane z organizmu.

Witamina C. Zażywanie 2000 mg witaminy C dziennie przez okres do 3 dni hamuje rozwój bakterii.

Żurawina. Pij codziennie 3 szklanki koktajlu z żurawiny błotnej, aż zakażenie ustąpi. Zamiast soku z żurawiny można stosować 3 kapsułki z wyciągiem z tych owoców dziennie. Kapsułki mają właściwości lecznicze takie jak koktajl z żurawiny, a przy tym nie zawierają cukru.

Unikaj kawy, herbaty, coca-coli, alkoholu, a także owoców i soków cytrusowych. Zawarte w tych produktach kwasy działają pobudzająco, przez co zwiększają częstość i nasilenie oddawania moczu.

Ziołowa nasiadówka. Ziołowa nasiadówka łagodzi zewnętrzny stan zapalny towarzyszący zakażeniu i przyspiesza proces leczenia. Zaleca się nasiadówkę z liści mącznicy lekarskiej. Liście te mają działanie ściągające i zmniejszają swędzenie, a korzeń prawoślazu łagodzi podrażnione tkanki.

Herbatka z nawłoci. Nawłoć pospolita jest najlepszym europejskim ziołem na schorzenia dróg moczowych. Napar z nadziemnej, kwitnącej na żółto części tej wieloletniej rośliny jest bardzo bezpiecznym środkiem antyseptycznym o łagodnym działaniu ściągającym, który przyśpiesz wyleczenie stanu zapalnego w drogach moczowych.

Herbatka na zimno z prawoślazu. Gęsta, kleista herbatka z prawoślazu lekarskiego łagodzi podrażnienia dróg moczowych. Zarówno liście, jak i korzeń tej rośliny zawierają pektyny i śluz – substancje, które powodują kleistość. Prawoślaz jest szczególnie pomocny dla osób starszych, które cierpią na przewlekłe stany zapalne dróg moczowych.

Noś bieliznę z bawełny. Bakterie rozwijają się w środowisku ciepłym i wilgotnym. Bawełna, która jest przewiewna i dobrze wchłania pot, zapobiega rozwojowi bakterii. Bielizna z bawełny jest szczególnie przydatna, gdy dokuczają ci objawy zewnętrzne zakażenia, takie jak świąd, otarcia lub suchość skóry.

 

Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?

class PILNE! OD ZARAZ

Pani mieszka w domu jednorodzinnym w Mainz. W tym samym domu mieszka wnuk Podopiecznej. Seniorka porusza się samodzielnie bądź przy pomocy rollatora. Ma zdiagnozowane problemy z sercem, ciśnieniem i inkontynencję (zakładane wkładki). W domu jest mały piesek pudelek. Przychodzi Pani do sprzątania.

Zobacz ofertę
class PILNE! opieka od 01.07.2019

Podopieczny mieszka w domu jednorodzinnym z żoną, która nie wymaga opieki. Pan ma przyznane Pflegegrad 3. Ma zdiagnozowaną demencję, lekkie stany depresyjne, problemy z ciśnieniem i inkontynencję (pampersy). Pacjent ze względu na wiek ma też problemy ze słuchem. Podopieczny potrzebuje pomocy przy myciu, ubieraniu i rozbieraniu się. Porusza się samodzielnie, Potrzebna jest pomoc przy kładzeniu i wstawaniu z łóżka.

Zobacz ofertę
class PILNE! opieka od 03.07.2019

Pani mieszka sama w domu jednorodzinnym w Monachium. Seniorka ma Pflegegrad 4. Dotychczas przebywała w domu sama przy wsparciu Pflegediesnt. Pani jest po wylewie (grudzień 2018), ma zdiagnozowaną demencję i inkontynencję. Podopieczna jest cukrzykiem. Ma problemy ze słuchem i widzeniem. Pani potrzebuje pomocy przy myciu, ubieraniu i rozbieraiu się. Do Podopiecznej przychodzi Krankengimnastik oraz Pani do sprzątania. Seniorka jest osobą miła i spokojną, chętnie pomaga w gotowaniu, np w obieraniu warzyw.

Zobacz ofertę