• Pn - Pt : 8:30 do 15:30
  • So - Ni : nieczynne

Zakażenie dróg moczowych

Zakażenie dróg moczowych

Zakażenie dróg moczowych 16 paź

Klasycznymi objawami zakażenia układu moczowego są: ciągła potrzeba oddawania moczu, ból i uczucie kłucia przy oddawaniu moczu. Jedna na 5 kobiet co najmniej raz w życiu przechodzi zakażenie układu moczowego i tylko jeden na 8 mężczyzn. A jeśli już raz dojdzie do zakażenia, to prawdopodobieństwo kolejnych jest bardzo duże. Zakażenie powstaje, gdy bakterie wnikają w głąb cewki moczowej- cienkiej rurki, przez którą mocz wydostaje się na zewnątrz organizmu

Jeśli ogólny stan twojego zdrowia jest dobry, to zakażenie dróg moczowych zwykle ustępuje w ciągu 3-7 dni. Jednak większość kobiet nie chce znosić bólu przez tyle dni, więc lekarz przepisuje 3-5 dniową kurację antybiotykową. Jeśli z jakichś przyczyn nie możesz zasięgnąć porady lekarskiej lub chcesz zastosować dodatkowe sposoby złagodzenia bólu, możesz wypróbować niżej opisane naturalne sposoby.

Pij szklankę wody co godzinę przez 8 godzin. Przyjmowanie dużej ilości płynów zwiększa wypływ moczu. Dzięki temu bakteria, które próbują przyczepić się do komórek wyściełających cewkę moczową, są wydalane z organizmu.

Witamina C. Zażywanie 2000 mg witaminy C dziennie przez okres do 3 dni hamuje rozwój bakterii.

Żurawina. Pij codziennie 3 szklanki koktajlu z żurawiny błotnej, aż zakażenie ustąpi. Zamiast soku z żurawiny można stosować 3 kapsułki z wyciągiem z tych owoców dziennie. Kapsułki mają właściwości lecznicze takie jak koktajl z żurawiny, a przy tym nie zawierają cukru.

Unikaj kawy, herbaty, coca-coli, alkoholu, a także owoców i soków cytrusowych. Zawarte w tych produktach kwasy działają pobudzająco, przez co zwiększają częstość i nasilenie oddawania moczu.

Ziołowa nasiadówka. Ziołowa nasiadówka łagodzi zewnętrzny stan zapalny towarzyszący zakażeniu i przyspiesza proces leczenia. Zaleca się nasiadówkę z liści mącznicy lekarskiej. Liście te mają działanie ściągające i zmniejszają swędzenie, a korzeń prawoślazu łagodzi podrażnione tkanki.

Herbatka z nawłoci. Nawłoć pospolita jest najlepszym europejskim ziołem na schorzenia dróg moczowych. Napar z nadziemnej, kwitnącej na żółto części tej wieloletniej rośliny jest bardzo bezpiecznym środkiem antyseptycznym o łagodnym działaniu ściągającym, który przyśpiesz wyleczenie stanu zapalnego w drogach moczowych.

Herbatka na zimno z prawoślazu. Gęsta, kleista herbatka z prawoślazu lekarskiego łagodzi podrażnienia dróg moczowych. Zarówno liście, jak i korzeń tej rośliny zawierają pektyny i śluz – substancje, które powodują kleistość. Prawoślaz jest szczególnie pomocny dla osób starszych, które cierpią na przewlekłe stany zapalne dróg moczowych.

Noś bieliznę z bawełny. Bakterie rozwijają się w środowisku ciepłym i wilgotnym. Bawełna, która jest przewiewna i dobrze wchłania pot, zapobiega rozwojowi bakterii. Bielizna z bawełny jest szczególnie przydatna, gdy dokuczają ci objawy zewnętrzne zakażenia, takie jak świąd, otarcia lub suchość skóry.

 

Powrót do bloga

Jesteś gotów podjąć pracę?

Zapraszamy do przejrzenia niektórych ofert pracy opiekunki w Niemczech. Chcesz zobaczyć wszystkie oferty?

class opieka od 15.04.2019

Podopieczna mieszka sama na wsi w domu jednorodzinnym. Ma problemy związane z wiekiem starczym, rozrusznik serca, zaburzenia rytmu serca, sztuczne stawy biodrowe. Złożony wniosek o Pflegestufe 1. Problemy ze słuchem i z widzeniem (okulary). Porusza się za pomocą rollatora. Potrzebuje pomocy przy chodzeniu po schodach, kładzeniu się do łóżka oraz myciu się. Fryzjer oraz pani do pedicuru przychodzi do domu. Pomoc przy zakładaniu pończoch gumowych. Je i pije samodzielnie. Podopieczna wstaje w nocy jeden raz ale nie trzeba do niej wstawać. Sprawna umysłowo, aczkolwiek zaczynają się problemy z pamięci. Chce nadal decydować o sobie i ma tendencje do dominacji. Nie mniej jednak zwraca uwagę na otoczenie i jest dla nich wyrozumiała.

Zobacz ofertę
class opieka od 31.10.2018

Pan mieszka sam w domu jednorodzinym. Senior ma zdiagnozowaną demencję i cukrzycę. Porusza się samodzielnie lub za pomoca rollatora. Senior jest osobą inkontynencyjną, nosi pampersy. Pan potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach, tj. mycie, ubieranie i rozbieranie się. Podopieczny lubi wychodzić na spacery.

Zobacz ofertę
class opieka od 01.04.2019

Podopieczna mieszka sama w domu jednorodzinnym, na obrzeżach dużego miasta. Zdiagnozowane choroby: problemy związane z wiekiem starczym, zaawansowana demencja, inkontynencja (nosi pampersy). Podopieczna ma duże problemy z widzeniem. Porusza się za pomocą rollatora. Potrzebuje pomocy przy chodzeniu po schodach, myciu, ubieraniu i rozbieraniu się. Pani potrzebuje pomocy przy wstawaniu i kładzeniu się do łózka. Podopieczna przesypia całe noce, w razie potrzebnej pomocy podopieczna woła przez Babyfon. Pani jest osobą z natury spokojną,miłego usposobienia, małomówna.

Zobacz ofertę